Bērziņš: korupcijas problēma samazinās

Jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš, tobrīd vēl būdams Valsts prezidenta amata kandidāta statusā, 25.maija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” sniedza savu redzējumu par dažādu valstisku problēmu risināšanas ceļiem. Ņemot vērā, ka viņa ievēlēšanas procesam ir sekojis ne viens vien komentārs par saistību ar oligarhiem un par vēl lielākas sabiedrības neuzticības veicināšanu, ir vērts atgriezties pie viņa iepriekš sniegtajām atbildēm par šo problēmu mazināšanu. Pēc jautājuma, kā mazināt plaisu starp varu un tautu un neuzticēšanos politiķiem, A.Bērziņš sacīja, ka esošajai Saeimai „ir ļoti liels potenciāls” situāciju labot. Tobrīd vēl nebija zināms esošā prezidenta lēmums rosināt Saeimas atlaišanu, un A.Bērziņš pauda uzskatu, ka Saeima četru gadu laikā izdarīs labu darbu šajā virzienā. Viņš atzina, ka viņu ļoti pārsteidza „trīsvienība”, kad domā vienu, runā citu un dara vēl trešo, taču viņš izteica viedokli, ka ir daudzi tādi cilvēki, sevišķi Saeimā, kas sevi vēl parādīs ļoti pozitīvā gaismā.

Savukārt tad, kad A.Bērziņam vaicāja par valsts nozagšanas, korupcijas un naudas un varas saplūšanas problēmu mazināšanu Latvijā, viņš runāja par politiskās sistēmas stabilizēšanu un vides uzlabošanu. A.Bērziņš sacīja, ka korupcijas problēma samazinās, bet kā darāmo darbu tās tālākai mazināšanai nosauca pietiekamu algu nodrošināšanu ministriju speciālistiem.

Video: Andris Bērziņš par plaisu starp varu un tautu un par korupcijas mazināšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 25.05.2011.)