Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 01.04.2020.
 

Inflācijas metastāzes

Inflācija

16.08.2007. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 1
Inflācija ir šīs vasaras viens no karstākajiem tematiem un tieši tāpēc tas līdz ar ekonomikas attīstības tematiku bija temats arī šis sezonas pirmajām raidījuma „Kas notiek Latvijā?” debatēm trešdien. Uz vispārējā problemātikas fona nāk prātā virsrakstā liktais salīdzinājums medicīnas terminoloģijā, vismaz versijas līmenī. Šķiet, šobrīd inflācijas kontekstā jau jāspriež divos virzienos – gan cenu un patēriņa bremzēšanas aspektā konkrēti, gan plašāk par to, vai ieilgusī augstā inflācija nesāks radīt dziļākas un plašākas problēmas, kas iestāsies tad, kad pati inflācija pat jau būs mazinājusies.
Juris Gailums  jurismac@inbox.lv  23:42  |  26.03.2008.

Inflācija Latvijā nav, jo cenu izmaiņas Latvijas tirgū sākās atrāk nekā energoresursu cenu izmaiņas. Cenas tirgū ir spekulatīvas, ko valdība nav spējīga vai arī nevēlās kontrolēt. Vairumtirdzniecības cenas no mazumtirdzniecības cenām atšķirās no 50% līdz bezgalībai. Var pievest daudz piemērus,kad ražotāja cena un tirgotāja cena atšķiras neviss 10%, bet gan vairākas reizes. Šādā veidā tiek izkropļots tirgus un grauta valsts ekonomika. Valsts eknomika grauta tiek dažādos veidos, konvertu algas, iztikas minimums augtāks par minimālo algu, nodokļu sistēmas vājā darbība, nekontrolēts tirgus. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: