Saeimā nepārstāvēto spēku piedāvājums: kā attīstīt Latviju?

Oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās startēs septiņas politiskās partijas vai apvienības, kuras pagaidām Saeimā nav pārstāvētas un kurām šobrīd socioloģiskās aptaujas uzrāda mazāku popularitāti. 15.septembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” šo politisko spēku pārstāvji vai izvirzītie premjera amata kandidāti atklāja savu redzējumu par valsts attīstību, starptautiskā aizdevuma programmu, budžeta deficītu un makroekonomisko rāmi.

Viesturs Tamužs („Ražots Latvijā”) atklāja, ko nozīmē izveidotais biznesa plāns „divi duči”, un pauda pārliecību, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ir „normāli baņķieri”, kas vienkārši līdz šim nav ieraudzījuši normālu biznesa plānu. Rihards Jablokovs („Tautas kontrole”) uzsvēra, ka ir jāmaina valsts menedžments un jāsāk ar nodokļiem, un minēja piemērus stratēģiskiem virzieniem. Einars Grigors („Par prezidentālu republiku”) skaidroja, kāpēc nepieciešams ar likumu apstiprināts plāns 15 gadiem, un pauda gatavību vienoties ar SVF par izmaiņām parādu atmaksas grafikā. Ivars Brīvers („Atbildība-sociāldemokrātiska politisko partiju apvienība”) stāstīja, pēc kādiem principiem ir jāpārceļ nodokļu nasta, lai palielinātu ieņēmumus, savukārt Imants Burvis („Daugava – Latvijai”) uzsvaru lika uz starptautisku projektu, kas varētu piesaistīt investīcijas, turklāt apgalvoja, ka pasaulē nāk krīzes otrais vilnis. Gints Knoks („Pēdējā partija”) aicināja skaidri pateikt, ka Latvijā nevar vispār slēgt skolas vai pāriet uz maksas medicīnu, bet Armands Agrums (Kristīgi demokrātiskā savienība) stāstīja, kā pāriet uz sociālo tirgus ekonomikas modeli, un uzsvēra cīņu ar ēnu ekonomiku caur ārzonām.

Video: Viesturs Tamužs, Rihards Jablokovs, Einars Grigors, Ivars Brīvers, Imants Burvis, Gints Knoks un Armands Agrums par valsts attīstības nodrošināšanu un sadarbību ar aizdevējiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 15.09.2010.)