„Ekonomikas prognožu centra” valdes locekle Raita Karnīte attiecībā uz eksporta pieaugumu aicināja paskatīties, kas mūsu eksports pēc būtības ir. Viņa uzsvēra, ka mēs zaudējam savus cilvēkus, jo „īstenojam šo ārkārtīgi dramatisko politiku”, un tā ir pati lielākā problēma.
Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs un „PharmIdea” valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis kā „svētīgu lietu valstij, kurai pietrūkst resursu” novērtēja prioritāro nozaru nosaukšanu, taču R.Karnīte skaidroja, kāpēc viņai par šīm nozarēm ir šaubas. Viņa arī pauda viedokli, ka farmācijai tādā veidā, kādā tā ir Latvijā, ilgtermiņa nākotne ir ļoti kritiski vērtējama. Ekonomiste uzsvēra, ka „ekonomiskajā politikā vajadzētu šiem lēmumiem būt daudz vairāk pamatotiem” ar kopainu, nevis individuāli nākušiem priekšlikumiem.
Kā būtiskākās lietas, kas tuvākajā laikā būtu jāpaveic, viņa minēja pāriešanu no īstermiņa uz ilgtermiņa domāšanu, kā arī lielāku patstāvību domāšanā, jo „Latvija šobrīd ir pārāk padevīga”. Tāpat R.Karnīte izteica prognozi, ka mums tūlīt nebūs darbaspēka un jādomā par risinājuma modeli. V.Skrīvelis sacīja, ka gribētu redzēt sastrukturētu nākamā gada budžetu – cik nodokļos ieņemsim un kā to saprotamā veidā iztērēsim, cik „apēdīsim” un cik paliks pāri ilgtermiņa ieguldījumiem valsts attīstībā. Savukārt „RBSSKALS” valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns prasīja noteikt un saprotami citiem izskaidrot prioritātes, panākt caurspīdīgumu un mēģināt vienoties par politisko lēmumu ilgtermiņu un to noturību, panākot, ka tiesiskā paļāvība valstī ir arī darbos.