Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 06.04.2020.
 
Smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs vēlas uzstāties publisko debašu raidījumā "Kas notiek Latvijā?".
Šādu vēlmi Lembergs pauda pirmdien īpaši sasauktā preses konferencē.

Raidījuma vadītājs Jānis Domburs aģentūrai BNS apliecināja, ka būtu gatavs Ventspils mēru uzaicināt uz raidījumu.

Runājot par nomelnošanas kampaņām, kas vērstas pret viņu, Lembergs pirmdien žurnālistiem paziņoja, ka vienā raidījumā "rādīti līgumi ar parakstiem", taču viņš nav bijis uzaicināts, lai sniegtu komentārus. Savukārt, kamēr viņš atradies apcietinājumā, uz raidījumu varēja uzaicināt viņa advokātus. Tas neesot darīts.

"Kāpēc es līdz šim brīdim neesmu uzaicināts, lai paustu viedokli? Tāpēc, ka baidās! Viegli mani apliet ar samazgām, viegli mani noriet, aprunāt un apcelt. Bail no politiski aktīva cilvēka, un šādi žurnālisti uzskata sevi par vadošajiem. Kur ētika? Es aicinātu nebaidīties uzaicināt, vislabāk tiešajā ēterā," piebilda Lembergs.

Publisko debašu "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs aģentūrai BNS sacīja, ka ir patīkami pārsteigts par to, ka Lembergs izteicis vēlmi piedalīties raidījumā. Viņš pauda, ka gadījumā, ja atbilstošas tematikas dēļ Lemberga klātbūtne būtu nepieciešama, viņš runātu ar prokuratūru par to, lai tā pieļauj Ventspils mēra dalību publiskajās debatēs un līdz ar to - ierašanos mājās pēc noteiktā laika.

Kopš Lembergam ir mainīts drošības līdzeklis un viņš ir atbrīvots no mājas aresta, Domburs līdz šim vēl nav mēģinājis viņu aicināt uz raidījumu, jo Lembergam noteiktie ierobežojumi paredz, ka plkst.24 viņam jāatrodas mājās Ventspilī.

Jau ziņots, ka, atceļot Lembergam mājas arestu, viņam ir noteikti vairāki ierobežojumi - aizliegts tikties ar konkrētām personām, paredzot, ka viņš nedrīkst atrasties šīm personām tuvāk par 30 metriem, izvairoties no fiziska vai vizuāla kontakta. Viņš arī nedrīkst izmantot sakaru līdzekļus vai informācijas nodošanas paņēmienus, lai kontaktētos ar 15 noteiktām personām, kuras iesaistītas kriminālprocesā.

Smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs mājas arestā bija no pērnā gada jūlija līdz šā gada 22.februārim.


Komentāri:     

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: