Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 07.05.2021.
 
Rīga, 20.sept., LETA. Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien apmierināja vienu no bijušā iekšlietu ministra, tagadējā Saeimas deputāta Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) brālēna Valtera Jaundžeikara prasībām par goda un cieņas aizskārumu un uzdeva Latvijas Televīzijai (LTV) atsaukt raidījumā \"Kas notiek Latvijā?\" izskanējušās ziņas.

LTV uzdots publiski atvainoties un apsolīt, ka turpmāk šādi gadījumi neatkārtosies.

Pilns sprieduma teksts būs pieejams 4.oktobrī. Pēc tam to būs iespējams pārsūdzēt likumā noteiktajā kārtībā.

LETA jau ziņoja, ka prasība vērsta pret LTV, bijušo Valsts policijas (VP) amatpersonu Arvīdu Marhelu un VP.

V.Jaundžeikara neapmierinātību raisīja raidījumā "Kas notiek Latvijā?" 2006.gada 6.septembrī izskanējušās ziņas par to, ka viņš bija sagatavojis specifikācijas konkursam par transporta līdzekļu iegādi Iekšlietu ministrijas (IeM) iestādēm un ka viņa gatavotās specifikācijas atšķīrās no tām, kuras piedāvājusi VP. Viņš prasīja arī atvainošanos, nožēlas paušanu un solījumu, ka nākotnē šādi gadījumi neatkārtosies.

17.jūlijā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa vienu no V.Jaundžeikara prasībām par goda un cieņas aizskārumu noraidīja.

"Mēs neprasām mantisku kompensāciju," iepriekš tiesas sēdē teica V.Jaundžeikara advokāts Andrejs Voroncovs. Viņš uzsvēra, ka Marhela teiktais televīzijas raidījumā bija ziņas, nevis viedokļa paušana. "Šīs ziņas aizskāra V.Jaundžeikara godu un cieņu, jo radīja iespaidu sabiedrības acīs par viņu kā par personu, kura nespēj sagatavot tehnisko specifikāciju iepirkumu konkursam," norādīja Voroncovs.

Tāpat Voroncovs par nepatiesu nosauca Marhela apgalvojumu, ka V.Jaundžeikars sagatavojis visas tehniskās specifikācijas. "V.Jaundžeikars sagatavoja tikai dažas no pavisam sešām specifikācijām," teica viņa pārstāvis.

Marhels tiesā pauda, ka iepirkumu konkurss, kuram specifikācijas gatavoja V.Jaundžeikars, ir pirmais neizdevies konkurss par transporta līdzekļu iegādi IeM iestādēm. "Konkursa noteikumi bija nepamatoti sašaurināti, tādējādi ierobežojot izvēli," sacīja Marhels. Marhels pastāvēja uz viedokli, ka konkurss neizdevās tieši to specifikāciju dēļ, kuras gatavojis V.Jaundžeikars.

Savukārt LTV pārstāve iepriekš tiesā sacīja, ka Marhela teiktais par "visām specifikācijām" jāsaprot kā "par visām specifikācijām, kuras gatavojis V.Jaundžeikars". LTV tiesā paskaidroja, ka jāņem vērā raidījuma konteksts. Tiešraides raidījumā žurnālists Jānis Domburs provocējis personas uz viedokļu paušanu, un Marhela viedoklis nebijis vienīgais.

Rīgas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Anita Polce aģentūrai LETA sacīja, ka abas minētās prasības netika apvienotas vienā lietvedībā, jo pēc tam, kad vienā no tām tiesa atteikusies pieaicināt trešās personas statusā VP, V.Jaundžeikars iesniedzis jaunu prasību pēc būtības par to pašu priekšmetu.


Komentāri:     

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: