Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 17.04.2021.
 
11.08.2007. Vita Dreijere Komentāri: 0
Žurnālisti pauž bažas, ka LTV vadībai būs izdevies salauzt ziņu dienesta mugurkaulu

Nolaižas rokas kaut ko darīt. Tā kāds pieredzējis Latvijas televīzijas (LTV) ziņu dienesta (ZD) darbinieks rezumē savu attieksmi pret pēdējā laikā notiekošajiem iekšējiem procesiem ZD. Tā darbinieki un mediju eksperti īpaši akcentē LTV visvairāk skatītā raidījuma De facto koncepcijas maiņu, ar ilggadējo partijas Latvijas ceļš biedru Edvīnu Inkēnu saistītu cilvēku parādīšanos ZD, turklāt neoficiāli pieļauts, ka rudenī darbu LTV varētu pamest daļa spēcīgāko ZD darbinieku. Tas radot aizdomas, ka LTV vadībai būs izdevies salauzt savulaik ietekmīgā sabiedriskās televīzijas ZD mugurkaulu.

Domburu nevajag

"Šķiet, ka vadība ir apņēmusies likvidēt De facto," pēc līdzšinējiem LTV vadības izteikumiem medijos un sapulcēs, kā arī iepazīšanās ar jaunā LTV analītiskā raidījuma koncepciju secina Panorāmas producente Anita Brauna. Par priekšnosacījumu konceptuālām pārmaiņām kļuva raidījuma veidotāju kodola izšķīšana pēc tam, kad no ZD atstādināja De facto režisori Artu Ģigu un Inta Lase kļuva par Valsts prezidenta preses sekretāri. ZD direktors Mareks Gailītis jaunā raidījuma koncepcijas izstrādē piesaistīja ilggadēju sabiedrisko attiecību darbinieci Ilzi Naglu. Konkurss tam nav rīkots.

Viņas izstrādātajā koncepcijā, kas nonākusi arī Dienas rīcībā, piemēram, norādīts, ka, veidojot raidījumu, jāatsakās "no agresīva toņa raidījuma sižetos un vadīšanā, tendenciozas filmēšanas un montāžas paņēmieniem", savukārt "raidījuma vadītāja uzdevums ir ieinteresēti un pozitīvi (jo ir svētdienas vakars) virzīt raidījuma gaitu". Kad Diena lūdz M.Gailītim apstiprināt, vai De facto tonis kļūs pozitīvāks, viņš skaļi smejas: "Vai tad raidījums iepriekš bija negatīvs?" Viņš gan sola, ka "tā tiešām nebūs dabas grāmata" un, ja būs nepieciešama agresivitāte, tā saglabāšoties. Lai gan koncepcijā piedāvāts raidījumu pārdēvēt par Panorāma 3600 vai Panorāma post factum, M.Gailītis apgalvo, līdzšinējais nosaukums saglabāsies.

Gatavību veidot analītisku svētdienas raidījumu izteicis arī žurnālists Jānis Domburs. "Bet es viņiem neesmu vajadzīgs," viņš saka, paskaidrojot, ka LTV ģenerāldirektors Jānis Holšteins ieceri uzklausījis, solījis informēt M.Gailīti, taču tālāk nekas nav noticis. M.Gailītis, vaicāts, kādēļ nav uzrunājis J.Domburu, aizbildinās ar atvaļinājumu laiku.

[..]

 Komentāri:     

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: