Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 17.04.2021.
 

RĪGA, APR 14, BNS - Latvijas televīzijas raidījuma \"Kas notiek Latvijā?\" vadītājs Jānis Domburs neatklāj avotu, kas viņam iedevis konfidenciālo dokumentu.

Latvijas televīzijas raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs neatklāj avotu, kas viņam iedevis konfidenciālo dokumentu "Vienošanos par savstarpēju sadarbību" starp politisku partiju un ekonomisku grupējumu.

Domburs sarunā ar aģentūru BNS norādīja, ka šo informāciju negrasās izpaust. "Es pat savai mammai to neatklāju," viņš sacīja.

Viņš pieļāva, ka līguma devējs būtu jāatklāj gadījumā, ja lieta nonāks līdz tiesai un tā lems, ka izmeklēšanas interesēs ir informācijas avotu atklāt.

Tāpat raidījuma vadītājs atzina, ka arī pats informācijas avots sevi neatklās, jo tas nozīmētu "liecināt pašam pret sevi". Viņš arī apšaubīja, ka Juris Bojārs šo vienošanos parakstījis ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Jau vēstīts, ka raidījumā "Kas notiek Latvijā?" trešdien žurnālists publiskoja konfidenciālu dokumentu "Vienošanos par savstarpēju sadarbību", kas noslēgta starp politisku partiju un ekonomisku grupējumu. Prokuratūra jau lūgusi informāciju Domburam par viņa rīcībā esošo informāciju.

Kaut publiskotajā dokumentā naudas summas, datumi un abu pušu personības ir aizkrāsotas, no satura var noprast, ka tas noslēgts deviņdesmito gadu beigās 7.Saeimas laikā.

Tā laika sociāldemokrātu līderis Juris Bojārs atzina, ka vienošanās slēgta starp Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP) un Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Bijušie sociāldemokrātu līderi norādījuši, ka līguma saturs atbilst partijas programmai un neko sliktu viņi nesaskata arī dokumenta slepenībā, jo "vēsās attiecības ar Tautas partiju nebija noslēpums".

Dokuments ietver vienošanos starp pusēm par finansējumu, masu informācijas līdzekļu kontroli un saistībām lēmumu pieņemšanas un ekonomisko aktivitāšu jomā, kā arī savstarpējas konsultācijas par dažādiem jautājumiem, tai skaitā valdības sastāvu un privatizācijas procesu. Norādīts, ka politiķiem, kas slēguši līgumu, jāvērš sava darbība uz Tautas partijas politikas atmaskošanu.

Bojārs paudis, ka Baldzēns ir viens no "Lemberga stipendiātiem" un arī Pēteris Salkazanovs ir ticis atalgots. Baldzēns to noliedzis, un abi apvainotie gatavojas vērsties tiesā pret Bojāru.



Komentāri:     

Partneri:



         Dalibnieki         


Autors: